English
 
Günümüzde her bir bilim dalının giderek kontrol ve otomasyon sektörüne hizmet ettiği düşünüldüğünde firmamızın, yetişkin mühendis kadrosuyla modern teknolojiyi kullanarak; danışmanlık hizmetleri, CNC, NC, PLC yazılımları ve Scada uygulamaları (Siemens, Omron, Fanuc,Delta, Telemecanique, Fatek, Moeller,Mitsubishi,Matsushita,Samsung,Schneider,Hitachi ve diğerleri), Mekatronik tasarım, Elektrik panosu uygulamarı, Elektronik tasarım, Otomasyon sarf malzemelerinin satımı konularında hizmet vermektedir.

OTOMASYON ÇÖZÜMLERİ

Otomasyon,  geniş anlamıyla teknik proseslerin gerçekleştirilmesinde  otomatik   kontrol etme ve izlemeyi  kapsayan bir kavramdır. Kontrol, teknik anlamda, kumanda ve ayar gibi kavramları kapsamakta,  içinde bilgisayarı ihtiva eden endüstriyel otomasyon cihaz ve sistemleri kullanarak otomatik çalışmayı genellikle üretimi koordine etme ve yönlendirme anlamındadır.

Otomasyon Çözümleri
CNC,NC, PLC, Scada uygulamaları:

Firmamız bünyesinde Siemens, Omron, Fanuc, LG , Delta ve diğer marka PLC ve HMI programlamaları yazılmakta ve firmaların talep ettiği projeler doğrultusunda otomasyon tasarımları yapılmaktadır. Bu şekilde yapılan sistemlerde isteğe bağlı olarak PC tabanlı çözümler de üretmekte olan firmamız hardware konusunda geniş yelpazede alternatifler üretebilmektedir.

Pozisyon kontrolünün hassas uygulamalarda kaçınılmaz olduğu CNC makinelerin proje tasarımları , programlanması, entegrasyon  programlarının yazılması ve makinelere entegre edilmesi, arızalarının giderilmesi ve bakım konularında yetişkin kadromuzla çözümler üretmekteyiz.

CNC, NC, PLC, Scada
Mekatronik Tasarım:

Mekatronik; makine mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve bilgisayar teknolojisinin eş amaçlı tümleşik bir yapıda gerçekleştirilmesi ve uygulamasıdır. Mekatronik tasarım süreci ihtiyaçların ortaya konmasıyla başlar ve olası çözümlerin üretilmesiyle  devam eder. Olası çözümlerden en uygun olanı seçilip çözüm detaylandırılarak gerçekleştirilir. Bu bağlamda firmamız makina yapımı, makina revizyonları, makina parçası yapımı, kalıp  işlerini ve mekatronik sürecin gerektirdiği diğer uygulamaları yapmaktadır.

Mekatronik Tasarım
Elektrik Panosu Uygulamaları:

• Alçak Gerilim Dağıtım Panoları: 4000 kVA ya kadar CE, TSE ,ISO standartlarına uygun olarak yapılmaktadır.

Alçak Gerilim Panosu

• Kumanda Panoları:Proje çerçevesinde(projesi önceden hazırlanmış) yada tasarlanması istenen prosese ilişkin otomasyon makinasına ait PLC, NC, CNC tabanlı , klasik kumanda tasarım modelli panoların gerçekleştirilmesi.

Kumanda Panosu

• Alçak Gerilim Kompanzasyon PanolarıKompanzasyon panolarını tasarlarken uygun malzeme seçiminin ve kondansatör bataryalarının uzun ömürlü olması için gerekli önlemleri almaktayız. Bu sayede  enerji ve malzeme tassrufu sağlanması  gerçekleştiriyoruz.  Bu sistemlerde fabrikalar özellikle motorların çok kullanılması yüzünden harmonik filtre uygulamarı da yapmaktayız.  

Kompanzasyon Panosu
AnasayfaÜrünlerHizmetlerHizmetlerŞirket ProfiliBize Ulaşın

2007 © HCT Mühendislik Otomasyon Çözümleri. Tüm hakları saklıdır.

Tasarım ve Uygulama: Dinamik